Author Topic: Futbol  (Read 122507 times)

b4usleep

• Guest
Ynt: Futbol
« Reply #60 on: Ağustos 26, 2010, 12:04:10 ÖS »
        Kanımca AK genç takım ya da ondan daha genç takım için iyi bir çalıştırıcı olabilir. Yada 4-5 sene izin verirseniz büyük takımda da başarılı olabilir. Bu sürede kendince oyuncuları takıma monte ederek sonunda "koşan, mücadele eden" oyunculardan oluşan bir ekip oluşturabilir. Öyle ya Ferguson ilk başarısını elde edene kadar 9 yıl geçmemiş miydi? Ama yukarda yazdığım AY profiline bakarsanız yönettiği sezonda şampiyon olamamış hiçbir teknik direktör yoktur ki (Zico bile) sonraki sezon görevine devam edebilsin.  AK nin şansızlığı kulübün başında AY gibi tahammülsüz birinin olmasıdır.
        AK kendisini o kadar güvensiz hissediyor ki takımın en güvenilir oyuncusunu ezerek güven kazanmaya çalışıyor. FB 5-6 senedir Alex'in sırtında yürüyor. Şimdi ne deniyor? "Yahu Alex koş biraz kardeşim. Koşmazsan takımda yerin yok." İyi güzel AK bunu yapabilir ama kim kazanır sonuçte FB mi? AK Alex'i karşısına alarak rüştünü ispat etmeye çalışıyor ama soyadı gibi kocaman bir tokat yiyecek gibi görünüyor. Genç oyunculara koşma dersi, sevgisi verilebilir ama Alex gibi kariyerinin sonuna gelmiş üstelikte yıldız bir oyuncuyu "yoksa oynatmam" diye korkutarak istediğinizi elde edemezsiniz.
        Hem nedir bu koşma sevdası, evet birilerinin koşması gerekir ama 10 kişi birden değil. Koşan futbolcunun koşmasında bir amaç olması için birilerinin onun koşu yoluna pas atması gerekli değil mi?  Kimi koşar kimi pas atar. Sadece koşarak başarı kazanılsaydı futbolda Jamaika ya da ABD çok başarılı olurdu. Yıldız oyuncun varsa ne iyi ama yapman gereken şey onu başka bir kalıba sokmaya çalışıp harcamak değil ona gerkli özgürlüğü verip izlemendir. Yıldızın takımını artık taşıyamadığını düşünebilirsin o zaman yine yapılması gereken o oyuncuyu göndermektir. Ancak AK bunun sorumluluğundan kaçmakta ve "hayır Alex ile hiç sorun yok" v.s gibi demeçler verip oyunun sonlarında maça dahil etmektedir. Çünki bilir ki maç kaybedilip Alex de oynatılmamışsa hiç kurtuluşu yoktur.
        Dediğim şu: sorun AK da değildir AY AK ye ipin her zaman boynunda olduğu sinyalini verdikten sonra bu iş olmaz. Ama 5 sene izin verirseniz sonuçta ortaya iyi bir takım çıkma ihtimali yüksek. Yukardaki geçmişe bakarsak AK AY nin oğlu olsa bu mümkün değil gibi görünüyor

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #61 on: Ağustos 26, 2010, 03:00:48 ÖS »
Bu noktada olay teknik adam seçiminin dışına taşmış gibi gözüküyor. En büyük sorun gönülden Fenerbahçeli olmasından asla şüphe duymadığım, kulübü getirdiği kurumsal nokta ile büyük takdiri hakeden, kulübe gelir kazandırmayı çık iyi bilen lakin bu geliri çarçur eden, özellikle son üç senede transferi yüzüne gözüne bulaştıran, attığı hemen hemen her adım yanlış olan Aziz başkan ve yönetimi'nin gitmesinin gerekliliği. Aziz başkan, şu an bıraksa olanca hatasına rağmen benim ve pek çok Fenerbahçelinin gözünde efsane başkan imajını korur ama zorlarsa o imajı da kaybedeceği tribünlerden yükselen küfürler sonucu utanç içinde koltuğundan olacağı büyük bir ihtinmal olarak gözülüyor. Seçim kendisine kalmış artık...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #62 on: Ağustos 30, 2010, 04:37:27 ÖS »
galatasaray çok kötü görünüyor, bakalım devre arasına kadar neler yapıcaklar. oyuncular, teknik direktör, yönetim, kimse mutlu değil gibi görünüyor. bucaspor'um bu yıl ligte kalırsa kimse tutamaz. :P

b4usleep

• Guest
« Reply #63 on: Ağustos 30, 2010, 05:20:52 ÖS »
galatasaray çok kötü görünüyor, bakalım devre arasına kadar neler yapıcaklar. oyuncular, teknik direktör, yönetim, kimse mutlu değil gibi görünüyor. bucaspor'um bu yıl ligte kalırsa kimse tutamaz. :P

Teknik direktör hiçbir şekilde oyuncularını (özellikle de) basın önünde suçlamamalı. Bu yaptığı işin doğasına aykırı.

b4usleep

• Guest
« Reply #64 on: Kasım 18, 2010, 11:52:12 ÖÖ »

b4usleep

• Guest
« Reply #65 on: Mart 22, 2011, 01:30:23 ÖÖ »
Ne zamandır aklımda Aykut Kocaman ile ilgili durum değiştiğine göre bu kadar görüş bildirmiş biri olarak konuyu güncellemek lazım. 2. yarı başladıktan sonra peşpeşe alınan galibiyetlerle Trabzonun da bir kaç haftada tam 9 puan kaybetmesiyle AK rüştünü ispat etmiş ve artık ihtiyacı olan karizmayı elde etmiştir. Alex problemlerinin çözülmesiyle bu oyuncuda eski günlerine kavuşmuştur. Trabzon, Beşiktaş ve en son Galatasaray maçlarının kazanılması ile güven en yüksek dereceye ulaşmıştır. Bundan sonrası hala zordur ama işler yolunda gitmektedir. Şimdilik AK nin hakkını teslim edelim ve daha önce bir kaç defa gördüğümüz son dakika felaketlerinin bu sene olmamasını dileyelim.

hakan_el

• View Profile
« Reply #66 on: Mart 26, 2011, 04:44:06 ÖS »
Fenerbahce'ye güvenmek bundan sonra cok zor. Ama her yil sampiyonlugu sonuna kadar kovalamak da o kadar güzel. Bir de su son maclari alip kupaya ulassak... Sonuna kadar getiriyoruz, ondan sonra "hadi ben cok sampiyon oldum, biraz da siz olun" diye birakiyoruz sanki. Seytanin bacagini kirmak lazim bu yil.
Öyle güzel bir ev,
öyle güzel bir bahce.
Telas yok,
sürpriz yok lütfen!

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: Mayıs 24, 2011, 02:11:09 ÖS »
Şampiyon olduk, ötesi yok.....

FRIEDRICH NIETZSCHE

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #68 on: Mayıs 24, 2011, 03:40:00 ÖS »
maç 1-1 iken insan ölür ölür dirilir televizyon başında. neyse ki bu sene kaçmadı. niang atsaydı iyi olurdu birkaç tanesini. umarım kalır takımda.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

b4usleep

• Guest
« Reply #69 on: Mayıs 24, 2011, 05:21:25 ÖS »

Ötesi "Avrupa, avrupa duy sesimizi" :)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #70 on: Mayıs 24, 2011, 11:06:45 ÖS »

Ötesi "Avrupa, avrupa duy sesimizi" :)
Katılıyorum... ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #71 on: Temmuz 08, 2011, 01:59:22 ÖS »
Dibine kadar pisliğe batmış, hemen hemen hiç bir temiz takımın olmadığı futbol ortamımızda başta aşağılık medya ve imamın ordusu organizasyonuyla tüm kurumların cinnet seviyesindeki linç mantığı ile günahlarını Fenerbahçe üzerinden temizlemeye çalışması çok tajikomik. Bu arada suçluysak cezamızı en ağır bir şekilde çekelim en alttaki lig hangisi ise ona düşelim eyvallah. Peki ya geri de kalanlar suçlarından arınmış olacak mı? Kaldı ise vicdanlarına sorsunlar bakalım...

FRIEDRICH NIETZSCHE

b4usleep

• Guest
« Reply #72 on: Temmuz 08, 2011, 02:25:01 ÖS »
Bu konu çok ilginç 3 temmuzdan beri her işi bıraktım bu konuyu takip ediyorum. Anlayamadığım ve şüphe çeken noktaları aşağıya yazıyorum.

1. Operasyonun seçimlerden sonra fakat 15 temmuzdan önce yapılması.

2. Başbakanın sanki hiç haberi yokmuş gibi davranması, operasyon sonrası açıklama yaparken bunun Fenerbahçe'yi hedef almadığını özellikle belirtmesi. Bunları yaparken de her zamanki saldırgan uslubunu değil de süt dökmüş kedi vücut dilini kullanması.

3. Şike, organize suç, yetkisiz menejerlik, sınav sorularının çalınması gibi konuların birleştirilerek bir yandan asıl hedefin gizlenmesi sağlanırken diğer yandan asıl hedef olan Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın kamu oyunda güç durumda bırakılmasına yönelik propaganda çalışmaları. (Sanki silah Yıldırım'ın evinde bulunmuş gibi, ya da diğer konulardaki delillerin herkesi kapsıyormuş gibi gösterilmesi)

4. Basının görülmemiş bir işgüzarlıkla Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ı hedef alarak asılsız yayınlar yapması. Federasyonu "aman ölüyoruz delillere bakın da hemen karar alın" aceleciliğine getirmeye çalışması. (Bunda en komik olanı UEFA'nın "%1 şüphe bile varsa gerekeni yapın" telkininde bulunduğunu yazmalarıdır, ya da Aziz Yıldırım'ın yakın çevresine "Konuşursam herkes yanar" dediğinin yazılması)

5. Emniyet açıkça taraf tutuyoruz demediği halde her yapılan açıklamanın olayı belli bir yöne doğru zorlamak konusunda hiç şüphe bırakmayan cinsten olması. Sap ile samanın karıştırılmaya çalışılması.

6. 10 aydır bu kadar fazla emniyet mensubu tarafından hiç bilgi sızdırmadan yürütülmesi başarılan soruşturmanın her nasılsa operasyon sonrası bütün aşamalarının gazeteciler tarafından bütün detay ve belgeleriyle yazılması ve şansa bütün bu basın mensuplarının isteğinin Fenerbahçe'nin ipinin çekilmesi ve Aziz Yıldırım'ın kellesinin koparılması olması.

Şimdi önemli konu TFF'nun ne karar vereceği. Esasen bu konuda düşünecek hiç bir şey yoktur. Davanın sonuçlanması beklenmeli ve ancak o zaman dava sonucuna göre karar alınmalıdır. Yangından mal kaçırır gibi Federasyonu zorlamanın faydası nedir? Neden hiç kimse içinde azıcık bile demokrasi kırıntısı taşımamaktadır? Suçu kanıtlanana kadar masum kabul etme ilkesi sadece kitapları mı süsler?

Dava sonucunda FB suçlu bulunursa zaten tarihin en ağır bedelini ödeyecektir. Peki ya suçsuz bulunursa o zaman küme düşme ,CL'ye gitmeme, itibar kaybı gibi ödediği bedelleri kimden nasıl tahsil edeceksiniz? Mehmet Berk mi ödeyecek, Mehmet Ali Aydınlar mı? Yoksa Tayyip Erdoğan mı? Ben söyliyeyim FB taraftarı ödeyecek. Biz suçlu bulunursak bedeli ödemeye hazırız ama henüz suç kanıtlanmamışken hesabı ödetmeye uğraşılmasın.

Adalet böyle bir şey sananlara, Gazetecilik böyle bir şey sananlara, demokrasi, insanlık, sportmenlik, siyaset böyle bir şey sananlara YUH bin kere YUH olsun. Çok ama çok kızgınım.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #73 on: Temmuz 09, 2011, 12:34:09 ÖÖ »
Konuyu çok güzel özetlemişsin b4usleep, seninde belirttiğin gibi bu durumda pek çok çelişki var. Benim asıl dikkatimi çeken balyoz ya da ergenekon operasyonununa benzer mantık ile üstümüze gelinmesi. Aynı gazete (Taraf), aynı muhabir ( Mehmet Baransu), aynı zihniyet ( soruşturma gizliliğinin ihlali , emniyetin medyaya haberleri servis etmesi ve bilgi kirliliği). Bana düğmeye çok güçlü elin, belki de okyanus ötesinin basmış olduğunu düşündürüyor. Kim ne derse desin ortada çok derin bağlantılar, çok derin hesaplaşmalar var. Sonuç olarak her zamanki gibi filler tepinirken olan çimenlere yani biz taraftara oluyor...

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #74 on: Temmuz 09, 2011, 01:02:46 ÖÖ »
Konuyu çok güzel özetlemişsin b4usleep, seninde belirttiğin gibi bu durumda pek çok çelişki var. Benim asıl dikkatimi çeken balyoz ya da ergenekon operasyonununa benzer mantık ile üstümüze gelinmesi. Aynı gazete (Taraf), aynı muhabir ( Mehmet Baransu), aynı zihniyet ( soruşturma gizliliğinin ihlali , emniyetin medyaya haberleri servis etmesi ve bilgi kirliliği). Bana düğmeye çok güçlü elin, belki de okyanus ötesinin basmış olduğunu düşündürüyor. Kim ne derse desin ortada çok derin bağlantılar, çok derin hesaplaşmalar var. Sonuç olarak her zamanki gibi filler tepinirken olan çimenlere yani biz taraftara oluyor...
Gökhan ve b4usleep yorum ve analizlerinde çok önemli noktalara işaret ediyorsunuz. Fener, Milli Mücadele'nin sembollerinden biri ve o miras o ruh bazılarına batıyor tabiki şu linke bakın çok şeyi anlatıyor. Bu işin altında yatan hedef hepimizin  malumu. Beşiktaş ele geçirilmiş durumda şimdi sıra Fener'de sonra da sıra diğerlerine gelecek yavaş yavaş...