Author Topic: Mike Oldfield  (Read 2973 times)

M e H M e T

• View Profile
    • Email
Mike Oldfield
« on: Aralık 14, 2008, 02:53:50 ÖS »
ingiliz müzisyen mike oldfield'ın 19 yaşında bestelediği bu olağaüstü eserde bir klasik müzik orkestrasında  bulunan bütün enstrumanlar tek ek tanıtılıyor adeta. birçok nefis  temayla birçok enstruman harika geçişlerle akıyor. albüm, 25 ve 23 dakikalık 2 bölümden oluşuyor. 20 cıvarında enstrumanı kendi çalıp kaydetmiş (ayrıca birkaç arkadaşı da diğerlerini çalıyor) hergest ridge,ommadawn albümleri de diğer başarılı albümleri. tubular bells 2 ve 3 de çıktı ama, bu albumü aşamıyor hiçbiri...unutulmaz klasik.
« Last Edit: Aralık 15, 2008, 01:34:57 ÖÖ by bay.c »

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Re: Mike Oldfield
« Reply #1 on: Aralık 15, 2008, 01:52:28 ÖÖ »
ingiliz müzisyen mike oldfield'ın 19 yaşında bestelediği bu olağaüstü eserde bir klasik müzik orkestrasında  bulunan bütün enstrumanlar tek ek tanıtılıyor adeta. birçok nefis  temayla birçok enstruman harika geçişlerle akıyor. albüm, 25 ve 23 dakikalık 2 bölümden oluşuyor. 20 cıvarında enstrumanı kendi çalıp kaydetmiş (ayrıca birkaç arkadaşı da diğerlerini çalıyor) hergest ridge,ommadawn albümleri de diğer başarılı albümleri. tubular bells 2 ve 3 de çıktı ama, bu albumü aşamıyor hiçbiri...unutulmaz klasik.
Sevgili Mehmet, 'Ben Tubular Bells'den bahsediyorum, başlığıda bu yönde atmıştım ama nerede atmış olduğum başlıktaki albüm ismi? Yazdıklarım havada kalmış' diye haklı bir serzenişte bulunabilirsin. Forum kuralları gereği, http://www.progturk.com/smfforum/index.php?topic=22.0 11. md. açmış olduğun başlıklarda seninde farkedeceğin gibi bazı düzeltmeler yaptım. Yabancı ve yerli gruplar ile ilgili açmış olduğun başlıklarda sadece grup ismi yazman yeterli olacaktır, katkıların için teşekkür ediyor ve devamını bekliyoruz ;). Mike Oldfield'e gelecek olursak, son dönemlerdeki new age, chill out karışımı işleri beni pek açmasada üstadın Tubular bells ( I-II ), Ommadawn, Crises, Discovery albümleri anıt albümlerdir nazarımda.
« Last Edit: Aralık 16, 2008, 01:39:46 ÖS by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

rockstar73

• View Profile
    • Email
Ynt: Mike Oldfield
« Reply #2 on: Ekim 21, 2011, 12:26:43 ÖÖ »
five miles out albümü muhteşemdir. özellikle taurus II parçası.

artmetaphors

• View Profile
Ynt: Mike Oldfield
« Reply #3 on: Ocak 26, 2012, 04:50:09 ÖS »
platinum albümü çok hayal kırıklığıydı oldfield'ın. :/