Author Topic: Timur Selçuk Orkestrası  (Read 3169 times)

M e H M e T

• View Profile
    • Email
Timur Selçuk Orkestrası
« on: Aralık 28, 2008, 01:50:46 ÖS »
Albüm İsmi: Timur Selçuk Orkestrası
Yılı: 1974
A Yüzü
1 - Gençlik Şarkısı
2 - Kelebek
3 - Dünden Bugüne
4 - Bengiz
5 - Yaralı Ceylan
6 - Sıla Güneşi
B Yüzü
1 - İki damla Gözyaşı
2 - Panayır Günü
3 - Sabah Rüzgarı
4 - Deniz Kızı
5 - Trafik

Müzisyenler:

Mehmet Duru: Elektro, 12 telli ve Akustik Gitar
Yaz Baltacıgil: Blok Flüt, Bas Gitar, Gembard
Melih Kibar ve Bengiz Pars: Org
Selçuk Alagöz: Blok Flüt
Selim Selçuk: Vurgulu Sazlar
Hayati Sünnetçiler: Davul
Akagündüz Kutbay: Ney
Faik Baltacığil: Kemençe
Süheyl Denizci, Erdoğan Ergun, Halil Duru: Nefesli Sazlar
Türhan ve Alcan: Vokal
Ve Yonca Yaylı Sazlar Grubu

Türkiyedeki ilk progressive denemelerinden olan bu albüm oldukça başarılı cd si ne yazık yok. plak 75 tl mutlaka dinleyin benim en beğendiğim bengiz, Deniz Kızı
ve sıla güneşi
« Last Edit: Aralık 28, 2008, 05:48:15 ÖS by M e H M e T »

Moog

• View Profile
    • Email
Re: Timur Selçuk Orkestrası
« Reply #1 on: Aralık 28, 2008, 08:55:11 ÖS »
Timur Selçuk, modern müziğimizin en önemli ikonlarından biridir. Ama maalesef bu değerli üstad müzik ile ne anlatmak istediğini çok iyi bilmesine ve çok iyi anlatmasına karşılık bizim müzik piyasamız onu anlamamakta direnmiştir. Söyleyebileceğim tek şey Allah onu başımızdan eksik etmesin. Bahsedilen albümde cidden çok önemli ve içinde hoş şarkılar var. Hele hele "Panayır Günü ve Sıla Güneşi" şarkıları tek kanallı, siyah beyaz günlerin beylik anons müzikleridir.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Aralık 28, 2008, 09:05:34 ÖS »
Üstadın 70'lerde sıkı solcu takıldığı zamanlarda yaptığı 'Ekonomi tıkırında, kriz var kriz var bunalım var' sözleriyle bezeli ismini şu anda hatırlayamadığım şarkısı, kriz bahaneleriyle nasıl soyulduğumuzu ve sermayenin aç gözlülüğü ve onların temsilcisi olan ülke yöneticilerinin yarattığı  krizlerin ucunun daima emekçi ve yoksul kesime nasıl fatura edildiğini çok güzel bir şekilde özetlemektedir. Bu şarkıdan sonra 80 başlarında, 94 yılında ve 2001 yılında krizler yaşadık ve şu anda da bir tanesi başımızda, neredeyse 40 sene olmuş şarkının anlattıklarında değişen hiç bir şey yok, siz ne dersiniz?
« Last Edit: Aralık 30, 2008, 12:32:01 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

polski

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Aralık 29, 2008, 04:36:49 ÖS »
Bana bu kriz sahte gibi geliyor. Bir tane elek var, sallıyorlar sallıyorlar dayanabilenler kalıyor. Dayanamayanlar piyasadan kayboluyor. Zayıflar alta, güçlüler üste...

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Aralık 30, 2008, 12:34:01 ÖÖ »
Bana bu kriz sahte gibi geliyor. Bir tane elek var, sallıyorlar sallıyorlar dayanabilenler kalıyor. Dayanamayanlar piyasadan kayboluyor. Zayıflar alta, güçlüler üste...
Dedim ya, tıpkı şarkının anlattığı gibi ama tek sorun sürekli dönüp duran gerçek zamanlı ve gerçek yaşamlı klibinde sürekli kaybeden rolünde oynayan bizlerin olması.
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE