Author Topic: Efsane Radyo Programları Ve Programcıları  (Read 52922 times)

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Efsane Radyo Programları Ve Programcıları
« on: Şubat 11, 2009, 12:52:42 ÖÖ »
Bu gün, yıllardan beri keyifle dinlediğim ve benim gibi bir çok kişinin müzik kültürünün şekillenmesinde büyük katkıda bulunmuş Teleskop programının yapımcısı İzzet Öz ile ayak üstü sohbet edip saygılarımızı sunup, kendisinden, bu ayki Roll dergisinde çıkan söyleşisinin bulunduğu sayfaya imzasını almanın gazıyla uzun zamandan beri kafamda olan bu konuyla ilgili başlığın startını vermiş bulunuyorum. Tufandan önce forumlarda yine TRT3 radyonun önemli progressive rock programcısı Ünal Gökaydın ile kurduğumuz iletişimi kendisine gönderdiğimiz saygı dolu mailleri ve kendisinden aldığımız hoşgörü dolu cevapları burada paylaşmıştık. Bunun yanında yıllardan beri keyifle dinleyip,  başıma sardıkları yeni gruplar ve tarzlar için sonsuz kere teşekkür ettiğim büyük radyo programları ve programcılarının kısa bir listesini veriyorum.

İzzet Öz-Teleskop (TRT3)
Ünal Gökaydın-Rock Dünyası ( TRT3)
Jak Kohen-Gitaresk (Açık radyo)
Yosi Falay-Ayın Karanlık Yüzü (Açık Radyo)
Mete Avunduk-Aşırı Doz( Radyo Dinamo)
Yavuz sarıyıldız-Sarkaç (Açık Radyo-TRT3)
Yavuz Baydar (Stüdyo Fm)
Levent Gökgünneç-Progressive ( Radyo eksen)
Kaan Çaydamlı-Mete avunduk-Kaybedenler Kulübü ( Kent Fm)
« Last Edit: Mayıs 07, 2009, 03:55:28 ÖÖ by bay.c »
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

metafiz

• View Profile
    • Email
Re: Efsane Radyo Programları Ve Programcıları
« Reply #1 on: Şubat 11, 2009, 06:30:40 ÖS »
Gökhan Abi bunların saatlerini günlerinide verirsen çok daha iyi olacak.Rock dünyası dışındakileri bilmiyorum.Gerçi Samsunda TRT3 haricindekiler yok sanırım ama olsun.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: Şubat 11, 2009, 11:14:47 ÖS »
Gökhan Abi bunların saatlerini günlerinide verirsen çok daha iyi olacak.Rock dünyası dışındakileri bilmiyorum.Gerçi Samsunda TRT3 haricindekiler yok sanırım ama olsun.
Rock dünyası pazar akşamları TRT3'de saat 18:00'de yayınlanıyordu ama onun yerine geri dönen Teleskop programı yeniden yayınlanmaya başladı yeni yayın saatini bende bilmiyorum açıkcası. Stüdyo Fm çarşamba ve Cuma akşamları saat 18:00'de yayınlanıyor olması lazım. Bir diğer bilgi sahibi olmadığım konuda Yavuz dostumuzun Sarkaç programlarına devam edip etmediği. Gitaresk Açık radyoda salı akşamları saat 21:00'de, ayın karanlık yüzü çarşamba akşamları yine açık radyoda 22:00'de yayınlanıyordu diye hatırlıyorum. Aşırı Doz radyo dinamo'da pazar akşamları saat 24:00'de yayınlanıyor olsa gerek. Kaybedenler kulübü ve progressive programları ise tarih oldu maalesef. Gördüğün gibi çok muallak açıklamalarda bulundum sebebi uzun zamandan beri bu programları benimde takip edebilme imkanı bulamamam. Daha doğru bilgileri google'dan program ve programcı ismlerini aratarak bulabilirsin sanırım metafiz. ;)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Moog

• View Profile
    • Email
« Reply #3 on: Şubat 12, 2009, 01:27:35 ÖÖ »
Geçmişte bayağı keyifle dinlerdim radyo programlarını fakat şimdi bayağı bir uzaklaştım. Yavuz'un programına 3-4 kez konuk olmuştum ben çok keyifli idi şarap eşliğinde güzel parçalar çalmıştık....

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: Şubat 12, 2009, 03:04:37 ÖÖ »
Geçmişte bayağı keyifle dinlerdim radyo programlarını fakat şimdi bayağı bir uzaklaştım. Yavuz'un programına 3-4 kez konuk olmuştum ben çok keyifli idi şarap eşliğinde güzel parçalar çalmıştık....
Doğrudur, artık mazi olan Radyo Kozmosda sevgili dostumuz Yavuz'un programına ben ve sırasıyla unutulmaz rocknroll kulüp tayfası konuk olmuştuk, keyifli zamanlardı...

FRIEDRICH NIETZSCHE

M e H M e T

• View Profile
    • Email
« Reply #5 on: Mart 07, 2009, 09:33:31 ÖS »
stüdyo fm - Sunucular: Yavuz Aydar - Şebnem Savaşçı olarak düzeltelim. 70 li yıllarda radyoda tek besin kaynağımızdı. şimdilerde TRT Radyo 3'de her Pazar saat 14:00 haberlerinden sonra yayınlanan ROCK EFSANELERİ tek dinlediğim. sunucu: Bora Çetin

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
Ynt: Efsane Radyo Programları Ve Programcıları
« Reply #6 on: Aralık 27, 2009, 11:12:53 ÖS »
Unutulmaz radyo programlarından, Ünal Gökaydın'ın hazırladığı 'Rock Dünyasından' programı geri dönüyor. Program'ın, Ünal Bey'den aldığım bilgiler doğrultusunda '2010' yılının başından itibaren Perşembe akşamları TRT Radyo 3'de, saat '17:00-18:00' saatleri arasında yayında olacağı haberini, yıllara damgasını vurmuş kaliteli bir Progressive Rock programını kaçırmamanız adına sizlerle paylaşmak istedim.
« Last Edit: Aralık 27, 2009, 11:15:10 ÖS by bay.c »

FRIEDRICH NIETZSCHE

moi

• fukt perkusiv
    • View Profile
    • ama
« Reply #7 on: Mart 11, 2010, 08:25:27 ÖS »
sadece iki kelime; kaybedenler kulübü.
fukt perkusiv / something about bad drugs, schizophrenics and grain silos...

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #8 on: Mart 19, 2010, 11:28:22 ÖS »
gökhan abi progturk.com batlik amirliği mi kursak ne yapsak? :)
sevişelim mi yar

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: Mart 20, 2010, 01:55:11 ÖÖ »
gökhan abi progturk.com batlik amirliği mi kursak ne yapsak? :)
Fena fikir değil Anıl, neden olmasın?

FRIEDRICH NIETZSCHE

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #10 on: Nisan 24, 2010, 12:05:04 ÖÖ »
aşağıdaki resme dinamo.fm in yeni sitesini gezerken rastladım. gerçekten enfes bir şahıs bu mete avunduk.

sevişelim mi yar

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #11 on: Nisan 24, 2010, 12:09:09 ÖÖ »
Şu sıralar Radyo 3'te jazz konulu bir program var. Yeni sanatçılar öğrenip kağıda not tutup keşfetmek güzel şey. Frekansını merak edenler için 88.2

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: Nisan 24, 2010, 01:43:34 ÖÖ »
aşağıdaki resme dinamo.fm in yeni sitesini gezerken rastladım. gerçekten enfes bir şahıs bu mete avunduk.

Vayyy, baba eline, "Blur" plağını almış, bir taraftan yandaki uyuklayan hatunu kesiyor, metro ( Tren'de olabilir...) ve içindeki genel ortam olayın İngiltere de vuku bulduğunu gösteriyor gibi... :)

FRIEDRICH NIETZSCHE

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #13 on: Ağustos 11, 2010, 08:01:23 ÖS »
stüdyo fm - Sunucular: Yavuz Aydar - Şebnem Savaşçı olarak düzeltelim. 70 li yıllarda radyoda tek besin kaynağımızdı. şimdilerde TRT Radyo 3'de her Pazar saat 14:00 haberlerinden sonra yayınlanan ROCK EFSANELERİ tek dinlediğim. sunucu: Bora Çetin

Bora Çetin adını iki üç ay önce duymuştum. Bayağı bir araştırdım, kendisinin el atmadığı prog grubu kalmamış. Türkiye'de Queen'in daha çok hayran kazanmasında bayağı bir rolü olmuş. Birçok sitesi var. Pazar günleri yaptığı program da çok güzel.

Ex Darth Vader

• İcradayız !
    • View Profile
« Reply #14 on: Ekim 06, 2010, 12:00:28 ÖÖ »
Mete Sohtaoğlu ile Beton vardı vakti zamanında Açık Radyo'da.Rock ve Metal müzik içeriğiyle küçüklüğümde çok grup öğrendiğim ve müziği derinden hissettiğim br programdı.Gerçekten insan özlüyor böyle şeyleri ...
Cynic Birdir ..Ve Bütün Gruplar Onun Elçisidir !