Author Topic: Efsane Radyo Programları Ve Programcıları  (Read 52064 times)

Porcupine Tree

• Guest
Ynt: Efsane Radyo Programları Ve Programcıları
« Reply #30 on: Şubat 26, 2013, 04:09:42 ÖÖ »
dinliyor musunuz programı arkadaşlar?
Radyolarla hiç alakam kalmadı be sevgili Erdem...

Radyolar yeni keşifler için önemliydi. İki sene öncesine kadar TRT Radyo 3'ü takip ederdim. Yanlış hatırlamıyorsam cuma akşamları jazz programı vardı. Cumartesi de Bora Çetin'in sunduğu Rock Efsaneleri. Kağıt kalem alıp radyonun başına geçerdim her hafta o günlerde. O kadar çok not almışım ki halen bakıp yeni şeyler buluyorum içinde.

Kısacası radyo insanlar müziğe ulaşamazken çok iyiydi, halen iyi ama eskisi kadar değil.

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: Şubat 26, 2013, 04:23:37 ÖÖ »

Radyolar yeni keşifler için önemliydi. İki sene öncesine kadar TRT Radyo 3'ü takip ederdim. Yanlış hatırlamıyorsam cuma akşamları jazz programı vardı. Cumartesi de Bora Çetin'in sunduğu Rock Efsaneleri. Kağıt kalem alıp radyonun başına geçerdim her hafta o günlerde. O kadar çok not almışım ki halen bakıp yeni şeyler buluyorum içinde.

Kısacası radyo insanlar müziğe ulaşamazken çok iyiydi, halen iyi ama eskisi kadar değil.
Radyoları da İnternet öldürdü sonuçta...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #32 on: Şubat 26, 2013, 12:41:04 ÖS »
Radyolar yeni keşifler için önemliydi evet, bir de beğenerek dinlediklerimizin radyoda çalması hoşumuza gidiyordu. Normalde anaakım olup bütün gün saçma sapan yayınlar olan radyolardan geçilmediği için ortalık trt-3 çölün ortasında bir vaha gibiydi. cuma akşamları jazz vardı evet, o da bitti şimdi facebook üzerinden devam ediyor (programın adı 'şu caz dedikleri'). Pazar günü rock efsaneleri iyiydi bora çetin'in, sonra da akşam üstü rock dünyası vardı. onda da progressive çalardı. Hep geçmiş zamanlı konuşuyorum ben de uzun zamandır dinlemediğim için, bir süre öncesine kadar arabam vardı ve arabada radyo (trt-3) dinliyordum ama arabanın varlığı ile birlikte radyo da gitti.
Aslında net üzerinden de radyoların yayını olmasına rağmen sanrım tb'lik hard disklerimiz internetin öldürdüğü radyoları gömerek hayatımızdan çıkardı. Açıkçası benim aklıma radyo dinlemek gelmiyor artık.

b4usleep

• View Profile
    • Email
« Reply #33 on: Şubat 26, 2013, 01:31:32 ÖS »
Sanırım herkes biliyordur ama aramızda yine de radyo dinlemek isteyenler varsa diye 94.9 Açık radyoyu tavsiye ediyorum. İncelemeniz için yayın akışını

bağlantı olarak veriyorum. http://www.acikradyo.com.tr/Yayin_Akisi.pdf . Çok ilginç programlar bulabileceğiniz bir radyo. Örneğin Jak Kohen'in sunduğu Gitaresk, Yosi Falay'ın Ayın karanlık yüzü, Alfredo Antillon'un Magical Mystery Tour'u örnek olarak verilebilir. Ayrıca Halil Turhanlı'nın sunduğu Harita Metod Defteri (Müzik tarihine alternatif bakış) gibi gündelik yaşamda ulaşmanın belkide mümkün olamayacağı, meraklılarına bilgi edindirici programlar da çokça mevcut.
« Last Edit: Şubat 26, 2013, 01:38:10 ÖS by b4usleep »

bay.c

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #34 on: Şubat 26, 2013, 02:23:12 ÖS »
Sanırım herkes biliyordur ama aramızda yine de radyo dinlemek isteyenler varsa diye 94.9 Açık radyoyu tavsiye ediyorum. İncelemeniz için yayın akışını

bağlantı olarak veriyorum. http://www.acikradyo.com.tr/Yayin_Akisi.pdf . Çok ilginç programlar bulabileceğiniz bir radyo. Örneğin Jak Kohen'in sunduğu Gitaresk, Yosi Falay'ın Ayın karanlık yüzü, Alfredo Antillon'un Magical Mystery Tour'u örnek olarak verilebilir. Ayrıca Halil Turhanlı'nın sunduğu Harita Metod Defteri (Müzik tarihine alternatif bakış) gibi gündelik yaşamda ulaşmanın belkide mümkün olamayacağı, meraklılarına bilgi edindirici programlar da çokça mevcut.
Bir zamanlar tüm bu programları takip ederdim ama dediğim gibi önce İnternet sonra zaman sorunu radyodan kopardı beni...Özellikle Yosi Falay'ın Rock müziğin her tarzına önyargısızca yaklaştığı her programında ayrı bir albüme yer verdiği program formatını çok severdim. Jak Kohen blues'e, Halil Turhanlı ise avandgard'a fazla girdiği için yer yer beni bayardı itiraf etmem gerekirse...
Ne zaman yukarılara tırmansam "EGO" diye bir köpek tarafından takip ediliyorum.

FRIEDRICH NIETZSCHE

beat

• View Profile
« Reply #35 on: Şubat 26, 2013, 03:50:02 ÖS »
İstanbul'da yaşamadığım ve Açık Radyo'nun ilk zamanlarında netten radyo dinleme olanağı olmadığı için bir türlü dinlemeye alışamadım, öyle de kaldı sonra. Sözünü ettiğiniz programlar dışında başka özellikle caz programları da benim ilgimi çekiyor aslında. Hatırlatma iyi oldu, belki bir şekilde hayatımıza sokulabilir. Teşekkür ederim.