Author Topic: Porcupine Tree  (Read 25304 times)

frantic

• View Profile
Ynt: Porcupine Tree
« Reply #45 on: Ekim 15, 2011, 02:13:50 ÖS »
Birgün Türkiyeye gelirler mi acaba, ya da toplanıp yurtdışında bir konserlerine mi gitsek :)

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #46 on: Aralık 07, 2011, 09:10:50 ÖS »
herkes steven ve gavin'i konuşuyor ama richard barbieri de es geçilmemeli. kafamdaki klavyeci tanımının karşılığı o benim için. sadece kendisinin gösterildiği dvd sürümü olsa izlerim.

megamefta

• life is killing me
  • hastasıyım
    • View Profile
    • Progturk !
    • Email
« Reply #47 on: Aralık 11, 2011, 08:59:06 ÖS »
new-wave sevenler de barbieri'nin eski grubu japan'ı dinlemelidir diye düşünüyorum
sevişelim mi yar

progdelic

• View Profile
« Reply #48 on: Aralık 24, 2011, 10:32:48 ÖS »
her üyesine ayrı sempati duyduğum harika albümlere imza atan grup.Ama özellikle Colin Edwin'in o konserlerdeki güler yüzlü, sakin tavırları beni benden alıyor

progdelic

• View Profile
« Reply #49 on: Aralık 24, 2011, 10:35:08 ÖS »
steven wilson nun insurgentes albümünü dinleyen var mıdır? görüşlerini de yazarsa nasıl bir şey diye çok yararlı olur.

çok fazla iyi değil idare eder bence. aynen porcupine tree'de ne yapıyorsa solo albümde de aynısını sergilemiş. insan solo albüm deyince bir farklılık bekliyor ama nafile. yine de dinlenebilir ama çok fazla beklenti içerisine de girmemek lazım.

kesinlikle katılmıyorum. Son albümü Grace For Drowning olsun, Insurgentes olsun harika ötesi albümler. Porcupine Tree'den ayrı tutmak, kıyaslamamak lazım bu albümleri.

ozanaksoz

• View Profile
    • Email
« Reply #50 on: Mayıs 15, 2012, 10:46:04 ÖS »
Bu arada Hollandanın Tilburg şehrinde verdikleri Anesthetize Live DVD adıyla yayınlanan konser albümlerinde "Way out of here" yorumu gerçekten inanılmazdı. Gözden kaçıranların bilgisine .....

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #51 on: Mayıs 16, 2012, 09:36:41 ÖS »
buraya gelmeden dağıldı(aslında durduruldu) konser albümleri ile avunucaz artık.

enchant

• Genel Moderatör
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: Mayıs 16, 2012, 09:42:49 ÖS »
bütün her şey şu storm corrosion adlı çalışmanın yüzünden oldu. akerfeldt opeth'i wilson ise porcupine tree'yi harcadı. müzik dünyası için kendi egolarının tatmini için başarılı ve neredeyse herkesçe kabul gören gruplarını ayaklar altına aldılar. yurt dışındaki forumlarda çok eleştiriliyorlar. storm corrosion'ı ise hiç beğenmedim. direkt 70'lerdeki acid folk'un modern hali gibi geldi bana. eski opeth'i ve eski porcupine tree'yi dinlemeye devam.
http://yolcantalari.blogspot.com/ - müzik ve hissiyatı üzerine.
"deep into your eyes and now i feel alive, again!"
"why why why, you don't believe in what you feel?" COLLAGE

ozanaksoz

• View Profile
    • Email
« Reply #53 on: Mayıs 16, 2012, 11:17:59 ÖS »
Enchant'a katılıyorum.. Özellikle gruplarını ihmal etmeleri kısmına.... ama bana sanki wilson'ın PT'siz, Akerfeldt'in de Opethsiz yapamayacağı için kısa sürede geri döneceklerini düşünüyorum ama özellikle PT umarım "fear of a blank planet" gibi bir albümle döner; "The incident" gibi değil...

A Saucerful of Secrets

• Guest
« Reply #54 on: Mayıs 18, 2012, 09:56:15 ÖS »
ya aslında 90'lar ve 2000'lerin başında kendi tarzını yaratıp efsane işler yaptıktan sonra sapıtan gruplar başlıklı bir yazı yazılabilir. ha bir de evet the incident gibi olabilir diye steven pt'yi durdurmuş olabilir. böyle tahmin yaptım çünkü kendisi collecting space diye bir parça yapıp bunu bonus parçalara koyabilen bir insan.

artmetaphors

• View Profile
« Reply #55 on: Mayıs 18, 2012, 11:20:48 ÖS »
şu steven wilson'ın neyini sevebiliyorsunuz gerçekten anlayamıyorum. adam progressive'in sound'unu ticarileştiriyor çoluk çocuk ergenlerin sevebileceği hale getiriyor o kadar.

alan parsons project'i progressive pop olarak adlandırıp, diğer büyüklerin arasında mesafe olduğunu görebiliyorsak bu adam niye bu kadar prog ruhunu takip eden grup, sanatçı varken, kendisi göklere çıkarılıyor anlayamıyorum. çünkü aksine prog'un ruhuna ihanet eden biri. zaten kendi de progressive artisti olarak adlandırmıyor kendini. gerçi fripp de adlandırmamıştı ama bu fripp'de kendisine yakışan ve oldukça anlaşılacak türden bir açıklama kendine değer katıyor, wilson da büyük ihtimal fripp'ten özenip böyle bir açıklama yaptı ki kendisini bir yere oturtmadı bu açıklama gözümde. çünkü zaten prog'un ruhuna ihanet eden ticarileştiren bir adam yaptığını ben de prog olarak kabul etmiyorum. prog ekmeğini yiyen alternatif rock terimi cuk oturuyor o adamın yaptığı müziğin üstüne.

Porcupine Tree

• Guest
« Reply #56 on: Mayıs 19, 2012, 01:12:02 ÖÖ »
şu steven wilson'ın neyini sevebiliyorsunuz gerçekten anlayamıyorum. adam progressive'in sound'unu ticarileştiriyor çoluk çocuk ergenlerin sevebileceği hale getiriyor o kadar.

alan parsons project'i progressive pop olarak adlandırıp, diğer büyüklerin arasında mesafe olduğunu görebiliyorsak bu adam niye bu kadar prog ruhunu takip eden grup, sanatçı varken, kendisi göklere çıkarılıyor anlayamıyorum. çünkü aksine prog'un ruhuna ihanet eden biri. zaten kendi de progressive artisti olarak adlandırmıyor kendini. gerçi fripp de adlandırmamıştı ama bu fripp'de kendisine yakışan ve oldukça anlaşılacak türden bir açıklama kendine değer katıyor, wilson da büyük ihtimal fripp'ten özenip böyle bir açıklama yaptı ki kendisini bir yere oturtmadı bu açıklama gözümde. çünkü zaten prog'un ruhuna ihanet eden ticarileştiren bir adam yaptığını ben de prog olarak kabul etmiyorum. prog ekmeğini yiyen alternatif rock terimi cuk oturuyor o adamın yaptığı müziğin üstüne.

Steven Wilson kadar abartılmış başka bir sanatçı bilmiyorum. Porcupine Tree bazen de yan projesi olan Blackfield gruplarını lisede çok dinlerdim. Sonraları ne olduysa soundları yapay gelmeye başladı. Diğer progressive rock gruplarından her zaman aldığım zevki alamaz oldum. O günden beridir de özellikle açıp dinlemiyorum. Playlist'te denk gelirse ki ona bile denk getirmemeye çalışıyorum. Aşırı yapaylaştırdı müziğini. Demek ki kalıcı müzik yapmak için ses mühendisi olmak bir anlam katmıyormuş müzisyene. Albümlerindeki o karanlık havaya da diyeceğim gitsin Porcupinen Tree'nin o sevimli, sempatik basçısını örnek alsın, yüzü gülsün, sevinci şarkılarına yansısın.